Dogodki
MEDGENERACIJSKI PRENOS TRAVME; PREPOZNAVA IN MOŽNOSTI ZA SPREMEMBE
Bivanje v družini, kjer je bila prisotna bolezen enega od staršev, katera izmed zasvojenosti (alkohol, hazardiranje) ali nasilje (fizično, čustveno, psihološko, ekonomsko) ali pa starši v veliki meri niso bili fizično ali čustveno prisotni navadno pusti v naši odraslosti odtise, ki se najpogosteje odražajo v obliki močnejših čustenih stisk (občutek obupanosti, nemoči ali zelo pogoste jeze, strahovi, občutek praznine, izpraznjenosti, lahko tudi nemira) kar se lahko odraža tudi v naših odnosih, tako partnerskih, z otroci kot tudi v službi, s prijatelji kot tudi v našem načinu delovanja in poklicni uspešnosti.
Na izkustveni delavnici bodo uvodoma predstavljeni koncepti medgeneracijskega prenosa travme in kako jo prepoznati. V nadaljevanju bodo udeleženci povabljeni v voden proces skozi katerega bo možno prepoznati odražanje težjih preteklih izkustev v sedanjosti (čustveno, psihološko, funkcionalno, v odnosih…) ter raziskali kaj lahko podpira željene spremembe na teh področjih.
Delavnico vodi dr. Boštjan Čampa, Zakonski in družinski terapevt; Študijsko-raziskovalni center za družino.
OBVEZNE PRIJAVE in KONTAKT:
NINA ŽIVKOVIĆ nina.zivkovic@cene-stupar.si ali 030 646 939
NATAŠA TURK natasa.turk@cene-stupar.si ali 031 600 410
Predavanja in delavnice potekajo pod okriljem Večgeneracijskega centra Ljubljana (VGC) - N'šPlac in so namenjene druženju, ohranjanju in širjenju socialne mreže ter zadovoljevanju potreb različnih ranljivih ciljnih skupin, družin ter posameznih družinskih članov v vseh življenjskih obdobjih.
Delavnica je za udeležence brezplačna. Več o projektu si preberite TUKAJ.
Imate dodatna vprašanja? Pišite nam.
Pišite nam
Povezane novice
Ste obtičali na neki točki in ne zmorete ali ne veste, kako naprej? Mogoče se že dalj časa vrtite v enem in istem krogu in doživljate ene in iste lekcije?