Večgeneracijski center Ljubljana (VGC), predstavlja osrednji prostor zbiranja in srečevanja v lokalnem okolju, njegov namen pa je druženje, ohranjanje in širjenje socialne mreže ter zadovoljevanje potreb različnih ranljivih ciljnih skupin, družin ter posameznih družinskih članov v vseh življenjskih obdobjih.
Projekt je namenjen izboljšanju usposobljenosti posameznika za delo in življenje v družbi temelječi na znanju.
Ciljna skupina so brezposelne osebe, prijavljene na Zavodu RS za zaposlovanje. Vsak program pa posebej določa ciljne skupine brezposelnih oseb.
Izboljšanje možnosti za zaposlitev brezposelnih oseb. Usposabljanje brezposelnih oseb za pridobitev nacionalnih poklicnih kvalifikacij.
Zaposleni v javnem zavodu Cene Štupar – CILJ smo se januarja 2012 vključili v projekt »Razvoj kakovosti v izobraževanju odraslih od 2009 do 2013«. Razlogi za vključitev v projekt temeljijo na zavedanju, da smo vsi zaposleni soodgovorni za zagotavljanje kakovosti. Znanje, ki ga pridobivamo v okviru projekta, uporabljamo za bolj sistematičen način samoevalviranja svojega dela, da bomo lahko tudi v prihodnje zbirali in vrednotili pridobljene informacije, na podlagi katerih bomo bolj tehtno sprejemali ukrepe za uvajanje izboljšav v svoje delo.
V programe se lahko vključijo zaposleni, ki so starejši od 45 let. Prednost bodo imele osebe, ki imajo dokončano največ 4-letno srednjo šolo.
Namen izobraževalnih programov je zviševanje splošne izobraženosti in razvoj ključnih kompetenc odraslega prebivalstva v Republiki Sloveniji za dejavno vključevanje v življenje in delo.
Program Računalniška pismenost za odrasle je namenjen odraslim, ki računalnika še niso uporabljali in si želijo pridobiti temeljno znanje za delo z njim za potrebe poklicnega dela in vsakdanjega življenja.
Program je zaključen.
V program se vključujejo brezposelne osebe, ki jih k izvajalcu napotijo svetovalci Zavoda RS za zaposlovanje – OS Ljubljana z obrazcem IZO.
Neformalno izobraževanje in usposabljanje.
Namen storitve je z vključitvijo in sodelovanjem v programu brezposelnim osebam omogočiti pridobitev dodatnih znanj in spretnosti.
Svetovalno središče osrednjeslovenske regije za izobraževanje odraslih nudi brezplačno svetovalno podporo vsem odraslim, zaposlenim, brezposelnim, starejšim, ljudem z različnimi ovirami in drugim, ki se želijo izobraževati in učiti.
Z izvajanjem projekta Svetovanje za odrasle 2015 Cene Štupar - CILJ želimo razvijati in zagotavljati kakovostno svetovanje za odrasle za vključevanje v vseživljenjsko učenje.
Namen projekta je povečati oziroma izboljšati kompetence, ki jih zaposleni potrebujejo zaradi potreb na trgu dela, večje zaposljivosti in mobilnosti ter osebnega razvoja in delovanja v sodobni družbi.
Program učenja slovenskega jezika po javnoveljavnem programu Začetna integracija priseljencev, v katerega so vključene tudi vsebine poznavanja slovenske družbe, se izvaja v obsegu 60, 120 ali 180 ur in je namenjen državljanom tretjih držav.