Z veseljem sporočamo, da smo bili izbrani na javnem razpisu za izvajanje neformalnih izobraževanj za odrasle na področju digitalnih kompetenc za leti 2024 in 2025.
Karierna Soba pobega v prihodnost bo namenjena karierni orientaciji in bo zasnovna kot vključujoče in spodbudno inovativno učno okolje. Spodbujala bo razvoj ključnih kompetenc za poklice sedanjosti in prihodnosti.
S projektom bomo razvili program usposabljanja za trajnostni razvoj za učitelje in zaposlene v zaporskem sistemu, s čimer bodo izobraževalci in zaposleni v zaporih postali spodbujevalci za trajnostno obnašanje in delovanje zapornikov.
Festival poteka enkrat na leto v Cankarjevem domu in je namenjen starejši populaciji.
Za multikulturno družbo prihodnosti. Je učno okolje, kjer preko vzajemnega spoštovanja in spoznavanja kulture bogatijo druga drugo.
Brezplačne aktivnosti so namenjene priseljencem in večinskemu prebivalstvu Mestne občine Ljubljana vseh generacij.
Izvedba javnega naročila se financira iz Sklada za azil, migracije in vključevanje (AMIF) v višini 75 % upravičenih stroškov in proračuna Republike Slovenije oziroma sredstev Urada Vlade Republike Slovenije za oskrbo in integracijo migrantov v višini 25 %, v okviru operacije: AM.SO2.1.4-01– Tečaji in izpiti iz slovenskega jezika za državljane tretjih držav in oseb z mednarodno zaščito.
Pod okriljem nosilca projekta Javnega zavoda Cene Štupar-Center za izobraževanje Ljubljana je pričel delovati Karierni center za mlade, ki smo ga poimenovali »Karierni plac«.
Cene Štupar – CILJ je bil uspešen pri prijavi na Javni razpis Ministrstva za vzgojo in izobraževanje RS »Temeljne kompetence 2023–2029«. S partnerji bomo izvajali brezplačna izobraževanja za odrasle do leta 2029.
Čezmejno sodelovanje za promocijo lesa kot vira in poklicnega področja prihodnosti. Projekt bo pozitivno prispeval k trajnostnemu razvoju in sicer spodbujanjem lesa kot naravnega, regionalnega in trajnostnega vira prihodnosti ter s krepitvijo konkurenčnosti lesne industrije v regiji.
Z oblikovanjem Letnega načrta za izobraževanje odraslih na ravni Mestne občine Ljubljana sledimo tako evropskim, kot nacionalnim ciljem na področju izobraževanja odraslih in Strategiji razvoja vzgoje in izobraževanja v Mestni občini Ljubljana.
Ponudba za podjetja na Cene Štupar - CILJ s katero zaposlene opremimo s konkretnimi veščinami, ki jim olajšajo komunikacijo in delo.
Program Slovenščina za starše je neformalni program, namenjen staršem, ki se v vsakdanjem življenju srečujejo s težavami pri rabi slovenskega jezika. Slovenščina za starše je del Mestnega programa izobraževanja odraslih.
Središče za samostojno učenje je namenjeno odraslim, ki se ne želijo učiti na tradicionalni način ali pa jim klasičen način učenja ni dostopen zaradi različnih razlogov. Učenje je BREZPLAČNO in poteka samostojno in individualno.
Predmet javnega naročila je izvajanje tečajev slovenskega jezika za osebe s priznano mednarodno zaščito, ki so upravičene do 400 ur tečaja slovenskega jezika. Program se izvaja po javnoveljavnem programu Slovenščina kot drugi in tuj jezik.
Večgeneracijski center Ljubljana (VGC), predstavlja osrednji prostor zbiranja in srečevanja v lokalnem okolju, njegov namen pa je druženje, ohranjanje in širjenje socialne mreže ter zadovoljevanje potreb različnih ranljivih ciljnih skupin, družin ter posameznih družinskih članov v vseh življenjskih obdobjih.