Javni zavod Cene Štupar – Center za izobraževanje Ljubljana je nosilec zelenega znaka kakovosti. Znak podeljuje Andragoški center Slovenije in izkazuje, da izobraževalna organizacija stalno in sistematično presoja in razvija kakovost na različnih ravneh svojega delovanja. Več o modelu POKI najdete tukaj.
UPORABA ZNAKA ZA KAKOVOSTNO IZOBRAŽEVANJE
Zeleni znak kakovosti smo pridobili leta 2012 in od takrat uspešno podaljšujemo njegovo veljavnost. Z redno spremljavo zadovoljstva udeležencev, učiteljev, zaposlenih in partnerjev pravočasno prepoznamo slabosti in nevarnosti, jih temeljito analiziramo in se s sistematičnim pristopom takoj odzovemo nanje z izboljšavami.
Tudi v bodoče bomo skupaj z vami in za vas gradili kakovostno izobraževanje odraslih.
Hvala za zaupanje!
UVAJANJE MODELA SAMOEVALVACIJE »POKI« V JAVNI ZAVOD CENE ŠTUPAR – CILJ V OKVIRU PROJEKTA »RAZVOJ KAKOVOSTI V IZOBRAŽEVANJU ODRASLIH OD 2009 DO 2013«
Našim slušateljem želimo zagotoviti kakovostno izobraževanje.
Zaposleni v javnem zavodu Cene Štupar – CILJ smo se januarja 2012 vključili v projekt »Razvoj kakovosti v izobraževanju odraslih od 2009 do 2013«. Razlogi za vključitev v projekt temeljijo na zavedanju, da smo vsi zaposleni soodgovorni za zagotavljanje kakovosti. Znanje, ki ga pridobivamo v okviru projekta, uporabljamo za sistematičnejši način samoevalviranja našega dela, da bomo lahko tudi v prihodnje zbirali in vrednotili pridobljene informacije, na podlagi katerih bomo bolj tehtno sprejemali ukrepe za uvajanje izboljšav v delo.
Model za samoevalvacijo "Ponudimo odraslim kakovostno izobraževanje" – POKI so razvili strokovnjaki na Andragoškem centru Slovenije, ki vse vključene v projekt usmerjajo in jim nudijo strokovno podporo.
Aktivnosti v letu 2013
- Vodja in članica skupine za kakovost sta se usposabljali na Andragoškem centru Slovenije v obsegu 24 ur.
- V kolektivu je bila opravljena razprava o potrebnih ukrepih za izboljšanje kakovosti.
- Svet zavoda je februarja potrdil akcijski načrt za razvoj kakovosti, v katerem smo opredelili vsa področja, ki so bila predmet izboljšav v letu 2013.
- Do konca avgusta smo v zavod vpeljali izboljšave, opredeljene v akcijskem načrtu.
- Pripravili smo t. i. Listino kakovosti in jo oblikovali v skladu s celostno grafično podobo zavoda.
- Septembra smo v kolektivu opravili razpravo o omenjeni listini, v kateri so opisane vse aktivnosti, ki jih izvajamo v zavodu, da bi dosegli boljšo kakovost. Svet zavoda se je z njo seznanil konec septembra na svoji redni seji in jo potrdil. Sledila je objava na spletni strani in nato še tisk.
- Ponovno smo pregledali spletno stran in ugotovili nekaj pomanjkljivosti, ki so bile kasneje odpravljene. Dopolnili smo jo tudi z informacijami, namenjenimi kakovosti.
- Poslovne in učne prostore smo opremili z zapisom naše vizije, poslanstva in vrednot.
- Udeležili smo se zaključne delavnice na Andragoškem centru Slovenije in predstavili vse aktivnosti, ki smo jih izpeljali v zavodu v okviru projekta.
- Decembra smo izvedli delavnico za vse zaposlene »KAKOVOSTNO IZOBRAŽEVANJE, Cene Štupar – CILJ«.
Aktivnosti, ki smo jih opravili v letu 2012
- Na usposabljanju za uvajanje modela samoevalvacije POKI, ki ga izvaja Andragoški center Slovenije, sta sodelovali vodja in članica skupine za kakovost (104 ur).
- Januarja smo imenovali sedemčlansko SKUPINO ZA KAKOVOST.
- Oblikovali in zapisali smo lastno vizijo, poslanstvo in vrednote.
- Pridobili smo dovoljenje za uporabo znaka POKI.
- Analizirali smo spletno stran in jo v skladu z načrtom prenovili.
- Opredelili smo naše interesne skupine.
- Izvedli smo poglobljeno presojo zavoda s pomočjo SWOT analize.
- Pripravili smo samoevalvacijski načrt, kjer smo opredelili področja kakovosti in kazalnike ter ugotavljali kakovost, ki jo že dosegamo.
- Izpeljali smo anketiranje zaposlenih in učiteljev.
- Izpeljali smo obisk v UPI Žalec, katerega namen je bil ogled primerov dobre prakse z določenih področij kakovosti.
- Izdelali smo samoevalvacijsko poročilo.
- Decembra smo v okviru andragoškega zbora opravili razpravo o rezultatih presoje kakovosti.
Ponuditi vam želimo kakovostno izobraževanje, zato bomo naše delo spremljali, načrtovali, analizirali in izboljševali. Tudi vaše mnenje šteje.
Projekt se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje 2007–2013, razvojne prioritete »Razvoj človeških virov in vseživljenjskega učenja« in prednostne usmeritve »Izboljševanje kakovosti in učinkovitosti sistemov izobraževanja in usposabljanja«. Izvedbo projekta sofinancirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport RS.